Stona główna wszystkie
CO TO JEST HYDROBOX? PDF Drukuj Email

alt

Hydrobox® to krążek wypełniony substancją pochłaniającą wodę rozproszoną w glebie i magazynującą ją w pobliżu korzeni. W ten sposób umożliwia roślinom samodzielny i optymalny pobór wody do systemu korzeniowego, w dawce i czasie najlepszym do ich prawidłowego rozwoju.


Polecany dla kwiatów domowych i balkonowych.

alt

 
SADZONKI GAURY RÓŻOWEJ PDF Drukuj Email

GAURA RÓŻOWA

to wieloletnia roślina z rodziny wiesiołkowatych kwitnie od lipca do października. Kwiaty o średnicy kilku cm mają kolor od białego przez różowy do purpurowego (zależnie od odmiany) i są zebrane w groniaste kwiatostany osadzone na szczytach pędów. Kwiaty w kwiatostanie rozwijają się sukcesywnie od dołu do góry (jednorazowo otwartych jest zaledwie kilka kwiatów w kwiatostanie, każdy kwiat kwitnie tylko jeden dzień). Gaura to roślina wabiąca motyle.

Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Podłoże dla tej rośliny powinno być przepuszczalne i lekko wilgotne, przeciętnie żyzne. Wiosną warto zasilić roślinę kompostem. Aby zapobiegać wyleganiu pędów, można gaurę przyciąć (przed rozpoczęciem kwitnienia), skracając pędy o 1/3 długości.
Gaura dobrze znosi lekką susze, ale wtedy kwitnie mniej obficie. Warto okryć roślinę przed zimą.

Znakomicie nadaje się na ogrodowe rabaty. Niższe odmiany można z powodzeniem uprawiać w wysokich pojemnikach (nie zapominając o zasilaniu nawozami dla roślin kwitnących i systematycznym podlewaniu). Doskonale prezentuje się w połączeniu z balkonowymi roślinami sezonowymi, np. pelargoniami.

alt

Naszym klientom polecamy sadzenie Gaury w połączeniu z rozplenicą japońską Hameln

alt

 
IDEALNIE CZARNA TRAWA VERTIGO PDF Drukuj Email

o2319d

IDEALNIE CZARNA TRAWA VERTIGO

alt

Liście:
ciemnopurpurowe, niemal czarne

Stanowisko:
półcieniste, słoneczne

Sadzenie:
donice, rabaty

Jest to najszybciej rosnąca trawa. Ceniona za ciemnopurpurowe, niemal czarne liście. Posadzona w dużej donicy stanowi efektowną ozdobę tarasów i ogrodów. Wystarcza jedna roślina na dużą donicę. Ciekawie wygląda też w kompozycji z roślinami kwitnącymi w donicach lub na rabatach. Dorasta do 80-90 cm wysokości. 

Polecamy do nasadzeń w donicach w kompozycji z surfinią, coleusem i ipomeą.

alt

alt

 
SADZONKI ZIEMNIAKO-POMIDORA PDF Drukuj Email

alt

Sadzonki ziemniako-pomidora już w sprzedaży.

Łatwy w uprawie, bardzo szybko rośnie.

Zapraszamy

Roślina została wyhodowana przez pracowników firmy ogrodniczej Thompson & Morgan z Wielkiej Brytanii. TomTato jest efektem techniki zwanej szczepieniem roślin. Powstała dzięki połączeniu pomidora z ziemniakiem. Jej hodowcy zapewniają, że nie jest ona wytworem inżynierii genetycznej.

Paul Hansord, dyrektor firmy powiedział, że pierwszy raz wpadł na ten pomysł 15 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Tam zobaczył, jak ktoś - dla żartów - zasadził ziemniaki pod pomidorami.

Nad TomTato pracowaliśmy przez kilka lat, a końcowy wynik jest znacznie lepszy niż kiedykolwiek moglibyśmy się spodziewać. Nasze pomidory są pyszne - lepsze nawet niż te sprzedawane w sklepach. Są słodsze - powiedział Hansord.

Jest jeszcze inna zaleta tej rośliny. Zajmuje ona niewiele miejsca, a dzięki niej mamy aż dwa warzywa. To spora oszczędność ogródka - przekonuje Hansord.

Szczepienie jest procesem łączenia dwóch różnych roślin, aby utworzyć jedną. Wymaga to jednak umiejętności i praktyki ogrodniczej. Szczepienie zazwyczaj odbywa się w obrębie jednego gatunku, ale jak pokazuje brytyjski przykład, jest to także możliwe z różnymi rodzajami roślin.


TOM TATO

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3